ج. مهر ۲ام, ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 7 دقیقه

کوچینگ چیست؟

 کوچینگ چیست؟

در این بخش موارد ذیل را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

1.      کوچینگ چیست و چرا کسب و کار ها  مسئله بروز و مهمی است؟

2.      رویکرد کوچینگ چگونه مورد استفاده قرار میگیرد؟

پس از مطالعه این مبحث شما قادر خواهید بود:

1.      کوچینگ را تعریف کرده و موارد کاربرد آن را بخوبی درک کنید

2.      خواهید توانست خود در جایگاه یک کوچ (مربی) ،مدیران و همکاران و دیگر کارکنان شرکت (اداره) خود را کوچ کنید.

یک مربی کسب وکار( بیزینس کوچ) نوعی از انواع مشاوران است که چشم اندازی از  کسب وکارتان را برایتان تداعی میکند. بیزینس کوچ ها(مربی های کسب وکار) به شما کمک میکنند که نه تنها مشکلات جاری در کسب وکارتان را حل کنید بلکه مشکلات طبیعی در هر شخص مانند مشکلاتی اعم از مدیریت وقت، ویا در شناخت و تشخیص صحیح مسائل حائز اهمیت و مواردی از این قبیل که هر کارمند با آنها روبرو میشود کمک بسزایی میکند.

بیزینس کوچینگ (مربی گری تجاری یا کسب وکار) نقش بسیار مهمی را در موفقیت کسب وکار(شرکت) شما بازی میکند.

کوچ ها (مربی ها) مهارت های کسب وکاری و عملی را آموزش نمیدهند بلکه در شناخت مسائل و انتخاب درست گزینه های پیش روی هر کارمند یا مدیر ،کاملا هم عنان در کسب وکار ،  عوامل موثر(مثبت یا منفی) در هر فرد را با ایجاد خود آگاهی در افراد حل و فصل میکند.

در واقع ،  این خود فرد(کارمند) است که با شناخت و گزینش صحیح مسیر پیش رو، موفقیت را نصیب خود و کسب وکار میکند.

در بسیاری از سازمان ها، علی رغم وجود واحد های منابع انسانی و با به کارگیری بهترین ساختارها، باز هم با کمبود توجه، نوآوری و انگیزه کارمندان مواجه میشوند. و گاه با اخراج و یا تنبیه، کمر بر برقراری واکنش های منفی میبندند و استراتژی های من درآوردی را در سازمان خود اتخاذ میکنند.

در این مواقع، در بسیاری از کشور های توسعه یافته کوچینگ و توسعه فرهنگ کوچینگ درون سازمانی مطرح میشود. اغلب سازمان ها واحد ها کوچینگ را زیر مجموعه واحد مدیریت منابع انسانی راه اندازی کرده و از مزایای آن بهره مند میشوند.

بیزینس کوچینگ یک فرآیند نوین ، درون گرایانه و مملو از خلاقیت است.

 این فرآیند کارمندان  شما را توانمندی  بخشیده تا توانایی های آنها همواره در حال شکوفایی باشد.   که در نتیجه این توانمدسازی، در رابطه مستقیم با پیشرفت سازمان شما خواهد بود و این بازده ای همواره در حال رشد است.

 در واقع تمامی پیشرفت های کسب وکار شما از مجموعه عملکرد کارمندان شما و درنتیجه حالات روحی و روانی هر فرد (کارمند) شکل گرفته است.

همانطور که مراکز کوچینگ از پیشرفت و رشد موفقیت افراد و کسب وکار ها حمایت میکند ، همچنین به صورت کاملا خودکار همواره آثار مثبت خود را به نمایش میگذارند، چرا که با ورود یک بیزینس کوچ(مربی سازمانی) به سازمان شما ، همه افراد پس از جلسات کوچینگ، خود تبدیل به یک کوچ شده و امری همیشگی برای سازمان شما رقم میخورد .

 کافیست برای مدت یک ماه از مراکز کوچینگ بخواهید به کسب و کار، سازمان، کارخانه و یا اداره شما بیایند و کار خود را با داشتن یک قلم و کاغذ آغاز کنندو ابزار های مورد نیاز برای اتخاذ و آموزش به کارمندان شما را به کار گیرند .

 خواهید دید که کوچینگ تا چه اندازه در بازگشت سرمایه (ROI)  و همچنین پیشبرد اهداف درون سازمانی (مانند خلاقیت، نوآوری و ..) امری مهم و ضروریست.

 بیزینس کوچ ها(مربیان کسب وکار) مشاوران همیشگی  کارآفرینان  موفق هستند،  که در ایجاد خودآگاهی در آنها همواره در تلاشند و کمک میکنند تا شرکت هایی نوآور، خلاق  با چشم اندازی طولانی بسازند.

 

در ادامه خواهید دید کوچینگ سازمانی/ کوچینگ تجاری چگونه و به چه شکل انجام میشود:

یک بیزینس کوچ(مربی کسب وکار) کیست؟ و چه کار میکند؟

 

به عنوان یک مالک کسب وکار، شما در منسب منحصر بفردی قرار دارید. شما مسئول چشم انداز و اتخاذ ایده ها یا وسیله های موجود برای رسیدن به هدف یعنی به بار نشینی تمام تلاش هایتان برای تجارتتان هستید. و همواره باید این منسب را قدر دانسته و نگاهی ابزاری بدان داشته باشید. میزی برای پیشبرد اهدافی که جامعه شما و همچینن شخص شما را از محصولات یا خدمات منحصر بفرد خود بهره مند میسازد.

 فقط یک میز مدیریت نیست. مکانیست برای اتخاذ تصمیم های درست. خلاق و نوآورانه

 

به عنوان مالک کسب وکار تمرکز شما همواره  بر رشد تجارتتان  و برقراری توازن در تصمیم گیری ها و یا ریسک پذیری ها میباشد. و از دست دادن تمام آن چشم انداز ، کاری بس سریع و آسان  خواهد بود.  هنگامی که با ایده ای ناب و نوآورانه کمر بر اقدام عملی کسب وکار بستید، میتواند به سادگی محو شدن یک حاله ای رویا ناپدید شود!

یک مربی کسب وکار (بیزینس کوچ)  میتواند خیال شما و کسب وکارتان را راحت کند!

 به شما کمک میکند تا راحت بر صندلی مدیریت خود تکیه زنید، به اطراف نگاهی کنید و به آسودگی فضای فعلی سازمان (کارمندان) و کسب وکارتان در میان رقبا را ارزیابی کنید. سپس کوچ (مربی) با بکار گیری ابزار هایی عملگرا و استاندارد به شما کمک میکند تا مسیرتان را با وضوح بیشتر گزیده و برای حرکت و رسیدن به هدف برنامه ریزی کنید.

 کوچ با مهارت خویش چشم اندازی خارج از توجه شما نسبت به کسب وکارتان را عرضه میکند و میبینید که دیدگاه  شما از منظر یک حامی (نه رقیب) از خارج از کسب وکار چگونه است.

 

اصلی ترین علل نیاز به یک کوچ (مربی) سازمانی میتواند بر اساس سناریوهایی که در ادامه ذکر میکنیم باشد که در اکثریت افراد(کارمندان یا مدیران) مشترک است.

 

1.     چرا احساس ناتمام ماندن کار ها را میکنم؟

2.     چطور در انتخاب ایده ها و به چیدمان آنها برای انجام اقدامی عملی و صحیح کنم؟

3.     چطور ایده های خود را دنبال کنم؟

4.     چطور در دستیابی به  ایده ها باز نمانم وهمواره برای رسیدن به موفقیت های بعدی در تلاش باشم و حفظ شود.

اولین کاری که مربیان کسب وکار(بیزینس کوچ ها) انجام میدهند این است که راهکاری که در پی آن هستید را روشن سازند و به  ذهن شما بدون نشان دادن راه و فقط با ایجاد خود آگاهی ،  کمک کنند. مربیان کسب وکار (بیزینس کوچ ها) به شما کمک میکنند تا علت  اصلی حضورتان در این دنیا و انجام کسب وکارتان را بهتر بفهمید و در رسیدن به آرزوهایتان با قدرت بیشتری از آگاهی و شناخت از وضیعت گام بردارید.

 

موفقیت چگونه است و چطور به نظر میرسد؟  رسیدن به جواب و همچنین دستیابی به آن ، تماما به خودتان بستگی دارد!

 

یک بیزینس کوچ روند شما در کسب وکارتان را در بطن رفتار های موجود در زندگی شخصی شما مورد بررسی قرار میدهد.

 

یک کوچ ( مربی ) خوب به شما کمک میکند تا متوجه برقراری صحیح تعادل، بین زندگی شخصی و تجارتی که در آن هستید شوید . البته برقراری تعادل،  بهمراه استعداد های طبیعی و خدا دادی درون شما و دیدگاه های شما نسبت به زندگی اجتماعی و شخصی که پیش روی شماست.

کمک به شناخت اصلی چشم اندازی که برای  آینده خود و کسب وکارتان ترسیم کرده اید.

یک بیزینس کوچ (مربی) شاهد تصمیمات درست و نادرست شما از منظری بیرونیست. تصمیماتی که ممکن است حکم یک ترمز، عقبگرد و در مجموع موجب زیان کسب وکار شما باشد.

 

توسعه فرهنگ کوچینگ در یک سازمان ،به  ایجاد چشم انداز و بستری برای هدف گذاری کمک بسزایی میکند.

 

اگر از عملی بودن ایده و چشم انداز خود برای رسیدن به هدفی واضح مطمئن هستید، کوچینگ(مربیگری سازمانی) به شما در دستیابی به اهدافتان کمکی بلاعوض خواهد کرد.

مربی های کسب وکار(بیزینس کوچ) در ابتدا انگیزه هایی که منجر به اقدام شما برای رسیدن به اهدافتان در شما حضور داشتند را شناسایی میکنند. مانند:

 

·       شور و اشتیاق شما برای تجارتی پر سود، موثر بر جامعه با مسئولیت های اجتماعی که در ابتدا حامی آن بوده اید.

·       وقت های آزاد شما برای دنبال کردن اهداف در زندگی شخصی

·       ساخت ثروت برای خرید مایحتاج زندگی(نسبت به نوع نیازها و حدود آنها برای خانواده)

·       حس آزادی در شغل و زندگی

·       رسیدن به احساس موفقیت

·       گاهی نیاز به حس پیشرفت و تبدیل به انسانی سرشناس و مدیری لایق

بدون دانستن ” چرا” ! چراهایی برای انگیزه های ذکر شده. خطری شما را تهدید خواهد کرد. خطر ساختن کسب وکاری که تاثیرات منفی زیادی بر زندگی شما خواهد داشت  و میتواند به راحتی خارج از کنترل شما زندگی شخصی شما را تحت شعاع قرار دهد.

 

مربیان کسب وکار به شما کمک میکنند که چشم انداز خود را تشکیل داده و سپس در مرحله دوم اهداف را تدائی کنید. پس کسب وکار شما زندگی ایده شما را فراهم میسازد. و انگیزه های ذکر شده که تقریبا برای همه افراد(انسان ها) مشترک است به درستی کار خواهد کرد.

مربیان کسب وکار (بیزینس کوچ) به شما کمک میکنند تا احساس سردرگمی در انتخاب تصمیم ها نکنید.  با برگزاری جلسه های خود شناسی، که منجر به دستیابی به خود آگاهی درونی میشود،  شما را مجهز به ابزار هایی دقیق و استاندارد میکنند. و سرنخ هایی از محل هایی که باید نقشی پر رنگ تر در آنها داشته باشید را شناسایی کنید.

یک بیزینس کوچ (مربی کسب وکار) به شما کمک میکند تا بر روی نقاط قوت و ضعف خود کار کنید.

 

با بکارگیری ، دیدگاهی واضح و هدفی صحیح، خواهید توانست در مسیری طولانی گام بردارید.

 

بزرگترین بخش کوچینگ (مربیگری) در واقع ، نگه داری آینه ای است که میتوانید خود را عمیق تر در آن مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. یک بیزینس کوچ(مربی) به شما کمک میکند تا تمام جزییاتی که از دیدن آنها قافل مانده بودید را ببینید و در جهت رشد آنه تلاش کنید.

 

کار بروی نقاط قوت شما:

 

استفاده از نقاط قوت شما ، میانبری برای رسیدن به موفقیت خواهد بود. موفقیتی که همواره نادیده گرفته میشود. یا بهتر است بگوییم موقعیت هایی که با داشتن نقاط قوت همچنان خارج از دستیابی هستند. کافیست با کمک یک مربی نگاهی دقیق تر به نقاط قوت خود بی اندازید. تمرکز بیش از اندازه بروی کاری که در انجام آن ناتوان مانده اید،  ممکن است شما را در انجام اموری که در گذشته به خوبی انجام میدادید ناتوان سازد.

 

هنگامی که تلاش خود را برای برطرف کردن این موانع با استفاده از یک کوچ بیشتر کنید خواهید توانست که راه های مقابله با چالش های بیشتر در زندگی و کسب وکارتان را طی کرده و موفقیت واقعی را لمس کنید.

 

همانطور که پیشتر گفته شد، مربیان کسب وکار از ابزار های متعددی را برای کمک به شما بکار میگیرند. ابزار هایی که شرایطی  در جهت شناسایی روش های یادگیری ، نحوه عملکرد و همچنین چگونگی ارتباط تان با دیگران محیا میسازند. البته فراموش نشود که خود شما تصمیم گیرنده نهایی هستید. و این شما هستید که با نقاط قوت خود و روش های صحیح بکار گیری آنها موفقیت را نصیب کسب وکار و تیم هایتان میکنید.

 

مدیریت صحیح در مقابله با نقاط ضعف:

 

تحقیقات نشان داده است که تلاش برای تغییر نقاط ضعف به نقاط قوت، کاری بیهوده است. وظیفه اصلی یک مربی کسب وکار(بیزینس کوچ) آموزش نحوه مدیریت برای مقابله با آنهاست تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود و تاثیرات منفی آنها بروی عملکردتان به کمترین حد خود برسد.

 

مربیان کسب وکار(بیزینس کوچ ها) به شما کمک میکنند تا برای شناسایی و کشف نقاط کور و الگوهای رفتاری نادرست که مانع از رسیدن شما به هدف میشوند را،  کاملا مصمم به چالش کشیده و مورد سوال قرار دهید. سپس خواهید دید چطور با چنین دانشی به سوی موفقیت گام برمیدارید.

به طور مثال مربیان کسب وکار توانایی های نوشتاری و سخنرانی شما را بهبود بخشیده تا با اعتماد به نفس بیشتری مدیریت سازمانی  را رهبری کنید. تمام آنچیز که به عنوان یک مدیر یا رهبر بدان نیازمندید، توانایی سخنوری و اعتماد بنفس شماست که میباسیت مورد پیشرفت قرار گیرند. که از اصلی ترین هنر های یک مربی توانمند به حداکثر رسانی این ویژگی های مدیریتی در شما و کارمندان شماست.

bastu.ir

https://www.thealternativeboard.com/blog/business-coaching#:~:text=A%20business%20coach%20will%20assist,owner%20wants%20it%20to%20be.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *