ج. مهر ۲ام, ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 4 دقیقه

اشتباهات رایج در حین ایجاد زبان بدن (Body language)

 

 

 

 آداب غلط تا ارتباط چشمی های بیش از اندازه یا کار با تلفن همراه در حین ایجاد ارتباط با زبان بدن

 

اشتباهات رایج در حین ایجاد زبان بدن که باید از انجام آنها اجتناب کرد.

 

 

در مبحث ارتباطات تجاری، فقط نحوه گفتن و نوع حرفهایی که میزنید مطرح نیست. بلکه در کنار همه تلاش های شما برای برقراری ارتباطات تجاری، زبان بدن نیز نقشی پررنگ را بازی میکند. و این زبان بدن شماست که انتقال دهنده اندیشه و حرف های شماست. پس در نتیجه ، به تمرین بسیار زیاد و تمرکزی بیشتر برای شناخت بهتر این تکنیک ارتباطی نیاز است.

 

از آنجاییکه موفقیت در حرفه ای که درآنید به عنوان یک کارآفرین به ارتباط خوب شما وابسته است، آگاهی از زبان بدن در هر زمان و حتی داشتن شناختی بسیار برای تسلط هرچه بهتر بر آن، شما را برای جلسه هایی که قصد ارائه و یا مطرح سازی ایده ها، مذاکرات و … آماده کرده و موفقیت را برای شما به ارمغان می آورد.

 

 

در ادامه به 7 اشتباه رایج آزمایش شده توسط تعدادی کارآفرین آورده شده است. اشتباهاتی که در حین ایجاد زبان بدن ممکن است رخ دهد و از انجام آنها باید همواره اجتناب کرد.

 

اشتباهات رایج در حین ایجاد زبان بدن که باید از انجام آنها اجتناب کرد.

 

ضعیف ایستادن و حرکت کردن

 

از نظر آقای بیدر(یک کارآفرین و فعال در حوزه سلامت) وقتی افراد عصبی اند  تمایل دارند که از یک پا به پای دیگر بروند و دائم در حال تغییر وزن خود از یک پا به پای دیگر هستند. انگار همش در حال جلو عقب رفتن هستند و این بعید است که تاثیر مثبتی بر حرف زدن آنها داشته باشد. ایشان توصیه میکنند” با فشار دادن پاها بروی زمین و گسترش قدرت ایستایی خود بروی زمین، با اعتماد به نفس بیشتری در هنگام ارتباطات خود ظاهر خواهید شد.

 

 

اشتباهات رایج در حین ایجاد زبان بدن که باید از انجام آنها اجتناب کرد.

 

دست در جیب

 

همچنین، بسیاری از مردم نمیدانند که در حین گفتگوهایشان، دستانشان را کجا بگذارند و با آنها چه کار کنند. دستان خود را بهم میزنند و یا حتی آنها را در جیب خود قرار میدهند. 

 

به گفته کارآفرینی دیگر، بنیان گذار یک کسب وکار اینترنتی: نگاه داشتن دستان در جیب ها در طی یک گفتگوی مهم ، میتواند  باعث عصبی شدن گفتگو کننده به فکر کند که شما یک میزان آگاهی بیجا از خودتان دارید و یا نوعی نارسیست هستید! و مطمئنا این تصویری نیست که شما بخواهید به یک سرمایه گذار در حین مذاکره از خودتان نشان دهید.

 

آقای کارآفرین پیشنهاد میکند که اگر نمیدانید که با دستان خود چه کنید، به حالات شخص مقابل توجه کنید. اگر دستان وی روی میز است، همین کار را تکرار کنید.

 

“آینه ای کردن زبان بدن در واقع،  یک روش ظریف برای ایجاد یک پیوند است” به گفته یک کارآفرین.

 

 

 لمس صورت

 

یکی از کارهایی که یک کارآفرین همواره باید از انجام آن با دستان خود بپرهیزد لمس صورت در حین گفتگوست. یک مدیر ارشد یک کارخانه بزرگ تولیدی میگوید” به طور معمول، هنگامی که افراد در حین صحبت کردن در گفتگوها و مناظره ها صورت خود را لمس میکنند، نشانگر خوبی برای عدم صداقت آنهاست” اگر میخواهید تاثیری ماندگار در اولین برخوردتان بر ناظران و یا مذاکره کنندگان یک جلسه بگذارید دستان خود را در وضعیت طبیعی نگه دارید و از خاراندن، لمس یا تکیه به صورت خود به شدت اجتناب کنید.

 

 

 

بالا انداختن شانه ها

 

همچنین این کارآفرین موفق فکر میکند کارآفرینان باید از بالا انداختن شانه های خودداری کرد چرا که به نشانه کمبود دانش است. همانطور که در مواردی که چیزی را نمیدانیم و با سوال فردی روبرو میشویم با بالا انداختن شانه ها به نشانه عدم دانش بر سوال، پاسخ خود را صریحا اعلام میکنیم.

 

به عقیده یک استاد راهنما در علوم انسانی ” شانه پرت کردن به نشانه عدم اطمینان بر علمی است از آن بی بهره اید” در واقع هنگامی که اینمار را انجام میدهید ، هیچ سرمایه گذاری شما که به خودتان و آنچه میخواهید اعتماد ندارید، سرمایه گذاری نمیکند. در عوض میگوید که باید تمرکز را روی چشم و لبخندی که همراهتان است معطوف کنید.

 

 

شعری از بستو:”لبخندش به همراهش، همچون فرش سرخی در مسیرش”

 

 

اشتباهات رایج در حین ایجاد زبان بدن که باید از انجام آنها اجتناب کرد.

 

طولانی شدن تماس چشمی

 

مدیر عامل یک شرکت فنی و مهندسی، با بیان این مسئله که یکی از عناصر مهم در ارتباط غیر کلامی،  برقراری تماس چشمی است میفرمایند که” بسیاری از کارآفرینان خواسته یا ناخواسته اقدام به برقراری تماس چشمی طولانی میکنند . در حالی که” تماس چشمی در لحضات مهم یک اهرم برقراری تعادل در اعتماد و ارتباطات است” .

برای تمرین سعی کنید با افراد غریبه در کوچه و خیابان  تماس چشمی برقرار کنید. و بهترین گزینه را که به شما پاسخ مثبت میدهد و احساس بهتری نسبت به آن دارید را برای جلسات مهم، مذاکرات و یا جلسات معارفه برگزنید.

 

 

 

 

اشتباهات رایج در حین ایجاد زبان بدن که باید از انجام آنها اجتناب کرد.

 

از گسترده سازی خود اجتناب کنید

 

در بسیاری از مواقع افراد با ملو شدن برروی میز و یا صندلی خود احساس مالکیت میکنند و فکر میکنند کاری که انجام میدهند درست است. در حالی که یک تاثیر منفی بروی فرد مخاطب شما خواهد گذاشت. رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ را ببینید. هنگامی که بروی صندلی مینشیند پاهای خود را بیش از اندازه باز میکند و گاهی بر لبه کاناپه مینشیند . و همان یکی از دلایلیست که دنیا او را نمیخواهد. همواره به یاد داشته باشید جلب کردن نظر افرادی که رای آن ها برای ایده یا محصول شما مورد نیاز است حتی به قیمت تغییر برخی عادات بد در خودتان حتی برای مدتی کوتاه، ارزشمند خواهد بود و تاثیر آن را به خوبی خواهید دید.  پس سعی کنید همواره به اندازه ای که بدنتان نیاز به فضا دارد ، فضا را اشغال کنید. این نشانه خوبیست از میزان خردمندی و هم نوع دوستی شما.

 

اشتباهات رایج در حین ایجاد زبان بدن که باید از انجام آنها اجتناب کرد.

 

کار با موبایل

 

و در آخر، توصیه میشود که اگر در جلسه مهم با سرمایه گذاران هستید، تلفن خود را کنار بگذارید. آن را در اتوموبیل و یا خارج از محل قرار رها کرده تا تمرکز شمارا برهم نزند. آن را خاموش کرده و در جایی خارج از جیب خود قرار دهید.

بررسی پیام های خود در حین مکالمه، نه تنها بی احترامی است بلکه نشان میدهد که واقعا علاقه ای به صحبت های طرف مقابل ندارید. . پس تا آخر جلسه برای حتی احترام به شخصیت خودتان دست به تلفن همراه خود نزنید.

 

اشتباهات رایج در حین ایجاد زبان بدن که باید از انجام آنها اجتناب کرد.

 

اشتباهات رایج در حین ایجاد زبان بدن که باید از انجام آنها اجتناب کرد.

bastu.ir  

 

منابع

 

One thought on “7 اشتباه رایج در حین ایجاد زبان بدن”
  1. چقدر جالب كه برخي مواقع فكر ميكرديم بايد دست رو توي جيب گذاشت و نوعي عمل مثبت هست در حالي كه اينطور نبوده. مرسي از مطلب فرق العاداون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *